Vitamin Bakımları A.B.C.D.E - Darphin

Vitamin Bakımları A.B.C.D.E - Darphin

Ciltteki tespit edilen sorunlara veya ihtiyaçlara göre uygulanan vitamin, destekli bakım türleridir. Bunlar başlıca;

  • A vitamini : Ciltteki kolajen salgısını arttırarak sıkılaşma ve toparlama sağlar. Güneş lekelerini gidermede ve cildin yenilenmesinde yardımcı olur. Genellikle aşırı solgun ciltlerde kullanılmaktadır.

 

  • B vitamini : Cildin daha pürüzsüz olmasını ve kışıklıkları önlemesinde büyük rol almaktadır. Olumlu etkisi gözle görülmektedir.

 

  • C vitamini : Cildin su kaybını önleyerek cildin beslenmesine ve güçlenmesine yardımcı olur. Ayrıca güneşin yakıcı ışınlarına karşı koruyucu olduğu için yaz aylarında çok tavsiye edilmektedir. Özellikle sigara içenlerin C vitamini eksikliğinden dolayı oluşan sorunlarını bu bakım türümüz önlemektedir.

 

  • D vitamini : Cildi onarmakta, iltihapların çözülmesine yardımcı olmakta ve yaraların iyileşmesini hızlandırmaktadır. Özellikle akne tedavisinde kullanılmaktadır.

 

  • E vitamini : Cildi her konuda destekleyen en önemli vitamin bakımıdır. Kırışıklıkları önlemede büyük oranda fayda sağlamaktadır. Ayrıca yara izleri, kesik izleri gibi sonradan oluşan izlerin azalmasına yardımcı olur. Kahverengi lekeler içinde faydalı olduğu kanıtlanmıştır.

Bakımlarımız DARPHIN ürünleri ile yapılmaktadır.

Whatsapp Destek